• -20%
TREC Super Omega-3 120kap

TREC Super Omega-3 120kap

WIT000250
Obecnie brak na stanie
28,00 zł 35,00 zł -20%
Brutto

SUPER OMEGA-3 zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

 

SUPER OMEGA-3 zawiera olej z ryb oceanicznych, dostarczający niezbędnych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 4 kapsułki. 

KWASY TŁUSZCZOWE OMEGA 3, CZYLI TŁUSZCZE NAJBARDZIEJ DEFICYTOWE W ŻYWIENIU CZŁOWIEKA

DLACZEGO WSPÓŁCZESNA DIETA NARAŻONA JEST NA NIEDOBÓR KWASÓW OMEGA 3?

Nagły spadek spożycia kwasów omega 3 wynika ze zmian preferencji żywieniowych, jakie dokonały się w przeciągu ostatnich dekad. Upodobanie do żywności wysoce przetworzonej, ociekającej w tłuszcze trans, znaczna redukcja spożycia ryb, to główne przyczyny niedoboru kwasów omega 3 w codziennej diecie.


Główne kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 to:

  • ALA - w wysokim stężeniu występuje w oleju lnianym, w mniejszych ilościach w sojowym, orzechach włoskich, migdałach.
  • EPA i DHA - występują w rybach i zwierzętach morskich; ich dużym stężeniem charakteryzują się głównie tłuste gatunki jak: śledź, sardynki, łosoś, makrela, tuńczyk, skorupiaki.

Co ciekawe, ryby żyjące dziko charakteryzują się wyższym stężeniem omega 3 w porównaniu z tymi hodowlanymi.


Chcąc uzupełnić kwasy omega 3 najlepiej sięgnąć po preparat zawierający wyłącznie tę klasę kwasów tłuszczowych, tak jak SUPER OMEGA 3. Ten suplement dostarcza te deficytowe kwasy tłuszczowe w postaci łatwo przyswajalnych żelowych kapsułek, zapewniających wysoką absorpcję.

Uważasz, że Twoja dieta jest kompletna i kwasy omega 3 są w niej zbędne? A czy wiesz, jakie są szczegółowe funkcje tych kwasów?

SZCZEGÓŁOWE WŁAŚCIWOŚCI OMEGA 3

Kwasy omega 3 obniżają poziom trójglicerydów. Kwasy z tej rodziny przeciwdziałają agregacji płytek krwi (zakrzepy), mogą obniżać ciśnienie tętnicze oraz pozytywnie wpływają na układ odpornościowy i stawy. Kwasy omega 3 poprawiają wrażliwość komórek na glukozę i insulinę. DHA wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu i wspiera odpowiednie funkcjonowanie tkanki nerwowej. Kwasy omega 3 mogą również ograniczać rozwój tkanki tłuszczowej.

WITAMINA E - WIERNY PRZYJACIEL KWASÓW OMEGA 3

Kwasy omega 3 to klasa nienasyconych kwasów tłuszczowych wchodzących w skład Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Fakt, że są wysoce nienasycone (mają dużo wiązań podwójnych) powoduje, że są one podatne na procesy utleniania. Oznacza to, że nie lubią wszelkich czynników potencjalnie uszkadzających jak np. promieniowanie słoneczne, wysoka temperatura. W zetknięciu z nimi zdrowe kwasy omega 3 mogą stać się źródłem chorobotwórczych wolnych rodników. Ze względu na delikatność kwasów omega 3, każdy wysokiej klasy preparat bazujący na nich, jak np. SUPER OMEGA 3, wyposażony jest w dawkę antyutleniacza – witaminy E.

OMEGA 3 - NIEZBĘDNE NIENASYCONE KWASY TŁUSZCZOWE

omega_3_2_.jpg

Kwasy omega 3 reprezentują nie tylko grupę kwasów tłuszczowych nienasyconych, ale też są to główni przedstawiciele Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

NNKT to tłuszcze, do syntezy których organizm człowieka nie jest zdolny, a są mu one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. NNKT, w których omega 3 zajmują mocną pozycję, spełniają szerokie spektrum funkcji, m.in. w zakresie wspomagania pracy serca.

Kwasy omega 3 są niezbędne w syntezie prostaglandyn – specyficznych substancji o charakterze hormonów tkankowych, które regulują różne funkcje fizjologiczne np. pobudzanie i hamowanie skurczy mięśni gładkich. Omega 3 są ważne w diecie człowieka, ale jak się okazuje codzienne żywienie zawiera bardzo małą ilość tych drogocennych źródeł tłuszczu.


Przegląd funkcji omega 3 chyba nie pozostawia złudzeń, że nie może ich zabraknąć w codziennym żywieniu. I w tym miejscu pojawia się kłopot – żywność niestety często zawiera jedynie śladowe ilości omega-3. 

Kwasy omega 3 to najbardziej deficytowe kwasy tłuszczowe w diecie, więc istnieje konieczność suplementacji tych kwasów.

Tłuszcze nienasycone obejmują kilka klas tłuszczów znanych powszechnie jako omega 3, 6 i 9. Przeciętna dieta zazwyczaj zawiera sporo produktów zasobnych w omega-6 (popularne rośliny oleiste np. słonecznik) i omega-9 (np. oliwa, olej rzepakowy), lecz omega-3 stały się rzadkością.

OMEGA 3 - RODZAJE KWASÓW

Niska podaż omega 3 nie wynika jednak wyłącznie ze spadku spożycia ryb. Omega 3 należą do kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, czyli wyposażone są w więcej niż 1 wiązanie podwójne, a w przypadku EPA i DHA jest ich nawet 5-6. Ilość wiązań podwójnych w kwasach nienasyconych determinuje ich podatność na wpływy różnych czynników środowiskowych. Oznacza to, że omega-3 są szczególnie wrażliwe na wszelkie czynniki uszkadzające jak ciepło czy promieniowanie słoneczne. Przeróbka kulinarna produktów obfitujących w omega-3 wiąże się niebezpieczeństwem nieodwracalnej zmiany ich struktury, w wyniku której tracą one swoje prozdrowotne właściwości. Wówczas omega-3 nie tylko przestają pozytywnie działać na zdrowie człowieka, ale wręcz stają się źródłem niepożądanych substancji. Z tego względu chcąc uzupełniać omega-3 w diecie, zamiast jeść ryby niepewnego pochodzenia albo ryby źle przygotowywane, lepiej zdecydować się na suplementację kwasami omega-3.

NIE DOPUŚĆ DO PRZEWAGI OMEGA 6 NAD OMEGA 3

Istnieje jeszcze jeden ważny powód skłaniający do suplementacji omega 3. Kwasy tłuszczowe omega-6, należące także do grupy nienasyconych, są dosyć popularnym składnikiem w diecie. Niestety ich nadwyżka przyczynia się do spadku ilości omega-3 w organizmie! Obie klasy kwasów tłuszczowych są obsługiwane w ustroju przez ten sam aparat enzymatyczny, stąd tradycyjny skład diety z wysoką podażą omega 6 może pogłębiać niedobór omega-3. Ze względów zdrowotnych lepiej nie doprowadzić do deficytu kwasów omega 3, więc nie ulega wątpliwości, że dostarczanie organizmowi kwasów omega 3 to dziś konieczność.

DAWKOWANIE SUPER OMEGA 3

Jednorazową porcję preparatu – 2 kapsułki - popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

OSTRZEŻENIA

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zróżnicowana dieta i zdrowy styl życia są ważne.

Produkt może zawierać alergeny takie jak: mlekosojapszenicajęczmieńjajaorzeszki ziemne i orzechy.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w zamkniętym opakowaniu, w temp. 15–25°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce. Po otwarciu spożyć w ciągu 3 miesięcy. NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED KOŃCEM, NUMER PARTII PRODUKCYJNEJ: Patrz spód opakowania.

Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81‒127 Gdynia, POLAND.

SKŁADNIKI SUPER OMEGA 3

Olej rybi [18% EPA (kwasu eikozapentaenowego), 12% DHA (kwasu dokozaheksaenowego)]; otoczka kapsułki – glicerol, żelatyna; wit. E (octan D-alfa-tokoferylu).

TABELA SKŁADU SUPER OMEGA 3

w 4 kapsułkach**

w 2 kapsułkach

Olej rybi

4000,00

mg

2000,00

mg

   w tym EPA

720,00

mg

360,00

mg

   w tym DHA

480,00

mg

240,00

mg

Wit. E (mg α-TE)

14,70

mg (123%*)

7,35

mg (61%*)

*Referencyjna Wartość Spożycia

**Dzienna porcja produktu

ZASTOSOWANIE
Dieta
Odchudzanie
Zdrowie
FORMA
Kapsułki
Przewoźnik Informacje Cena
Sklep Sklep
Osobisty odbiór w sklepie stacjonarnym Białystok
Darmowa
Kurier Kurier
Maksymalnie 3 dni robocze
15,00 zł
Kurier - płatność przy odbiorze Kurier - płatność przy odbiorze
Maksymalnie 3 dni robocze
18,00 zł
Inpost Paczkomaty Inpost Paczkomaty
Maksymalnie 4 dni robocze
9,00 zł

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dodano do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć